آموزش اضافه کردن وردپرس favicon

آموزش اضافه کردن وردپرس faviconReviewed by بهاره کوهستانی on Oct 4Rating: 5.0آموزش اضافه کردن وردپرس faviconآموزش اضافه کردن وردپرس favicon در همیار وردپرس

آموزش اضافه کردن وردپرس favicon

سلام دوستان؛

همیشه پس از طراحی قالب وردپرس یا انتخاب و نصب و تنظیم آن کار تمام نشده و همچنان گزینه های ریز و درشتی وجود دارد که باید به آنها پرداخت. مثلا یکی از بخش هایی که حائز اهمیت است ساخت یک لوگوی تجاری مناسب است تا کاربران، شما را با آن بشناسند و شما با این کار به وبسایت و فعالیت های خود هویت ببخشید. شما پس از صرف مدتی مشخص می توانید به نتیجه ی دلخواه خود رسیده و لوگوی مورد نظر را طراحی و پیاده سازی کنید.
محل قرارگیری لوگو را معمولا در سربرگ سایت خود قرار می دهید تا همگی با آن آشنا شوند. اما جای دیگری نیز وجود دارد که شما می توانید لوگوی خود را بگذارید آن هم در گوشه ی سمت چپ مرورگر است.
یعنی دقیقا جایی که با وارد کردن آدرس وبسایت لوگو به نمایش گذاشته می شود. لوگویی که در این قسمت قرار می گیرد “Favicon” نام دارد و به آن وردپرس favicon در وبسایت های وردپرسی می گوییم.

برخی از وبسایت ها که دارای favicon هستند را با هم در زیر مشاهده میکنیم:

favicon hamyarwp

برخی قالب های خود چنین تنظیمی را دارند و شما فقط با بارگذاری تصویر لوگو می توانید Favicon را ایجاد کنید اما بسیاری دیگر فاقد چنین امکانی هستند و می توانید با کمک سایت هایی مانند Favicon.cc آن ها را بسازید و سپس آن را با کمک لینکی در Header وبسایت قرار دهید. اما آیا راه بی دردسری در وردپرس برای ایجاد وردپرس favicon  وجود دارد؟

بله! امروز با هم یاد میگیریم که چگونه در سایت ها وردپرس favicon مورد نظر را به راحتی اضافه کنیم.

برند یا به اصطلاح لوگویی را که برای وبسایت است، انتخاب می کنیم تا وردپرس favicon  را براساس آن ایجاد کنیم. فقط پیشنهاد می شود که حداقل اندازه ای که برای آن در نظر می گیرید ۵۱۲ پیکسل باشد و همچنین به صورت مربعی در نظر گرفته شود.
برای ویرایش کردن تصویر لوگو می توانید از یک برنامه ی ویرایشکر مانند فتوشاپ کمک بگیرید و اندازه های لوگو را مشخص کنید.همچنین می توانید رنگ پس زمینه ی مورد نظر را انتخاب کنید.

logo photoshop hamyarwp

 اضافه کردن لوگو برای وردپرس favicon

اگر وردپرس شما نسخه ی ۴٫۳ به بالاست، به راحتی می توانید آیکون ها و یا وردپرس favicon را در وردپرس اضافه کنید. برای اینکار در پنل مدیریت وردپرس به قسمت نمایش و سپس سفارشی سازی مراجعه می کنیم سپس بر روی گزینه ی “هویت سایت” کلیک کنید.

identity website hamyarwp

و سپس از این بخش می توانید “نمادک سایت” یعنی همان وردپرس favicon  را کلیک کنید و آن را بارگذاری کنید.

choose icon hamyarwp

به این صورت می توانید وردپرس favicon  مورد نظر خود را به راحتی به وردپرس اضافه کنید!

اما اگر نسخه ی وردپرس شما کمتر از ۴٫۳ بود چه کنید؟

آیکون مورد نظر را با عنوان Favicon.png در روت سایت (در هاست و در شاخه ی اصلی) بارگذاری کنید و سپس کد زیر را در Header.php قرار دهید:

<link rel="icon" href="http://redirect.viglink.com?key=11fe087258b6fc0532a5ccfc924805c0&u=http%3A%2F%2Fyourwebsite.com%2Ffavicon.png" type="image/x-icon" />
<link rel="shortcut icon" href="http://redirect.viglink.com?key=11fe087258b6fc0532a5ccfc924805c0&u=http%3A%2F%2Fyourwebsite.com%2Ffavicon.png" type="image/x-icon" />

به جای آدرس  http://yourwebsite.com نام سایت خود را وارد کنید.

همان طور که ملاحظه کردید به همین راحتی می توانید وردپرس favicon  مورد نظر خود را در وردپرس اضافه کنید.

پاورقی…

اگر لوگوی مشخصی ندارید و به دنبال ساخت آن هستید و می خواهید آیکون دلخواه خود را بسازید می توانید از دو وبسایت iconfinder و Flaticon کمک بگیرید.

جمع بندی! 

اگر می خواهید به کاربران خود کمک کنید تا در میان انبوه پنجره هایی که در مرورگرشان باز است، سایت شما را به راحتی پیدا کنند می توانید وردپرس favicon برای آنها بسازید. وردپرس در خود این امکان را دارد و می توانید فقط با چند کلیک ساده آیکون مورد نظر خود را ایجاد کنید.


همیار وردپرس

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید