آموزش رفع مشکل directory protect در وردپرس

آموزش رفع مشکل directory protect در وردپرسReviewed by محمد رضا ملکی on Jul 21Rating: 5.0

یک سلام گرم تابستونی به شما همراهان عزیز آموزش های وردپرس بیگ تم . در این اموزش وردپرس بر این شدیم که برای شما به رفع یک خطای وردپرس بپردازیم ، پس شما بهتره که با این آموزش وردپرس همراه شوید که اگر با این مشکل روبرو شدید بتوانید خودتان سریعا حل نمایید ، پس به ادامه مطالب توجه نمایید تا مشکل directory protect در وردپرس را حل نمایید ، اگر شما سوال یا مشکلی داشتین پس از پایان آموزش با ما در میان بگذارید .

احتمالا برای بعضی از شما عزیزان پیش امده باشد که وقتی بخواهید بر روی پوشه ی admin وردپرس خود پسوردی قرار بدهید ولی نتوانسته اید و با خطایی روبرو شدی و یا خطای ۴۰۴ برای شما فرستاده شده و حتما شما نیاز داید که بر روی admin رمزی قرار بدهید چه برای امنیت و یا برای جلوگیری از دسترسی سایرین . خب حالا باید چه کاری انجام داد ؟ آیا راه حلی برای رفع این خطا وجود دارد ؟ یا این که شما امکان انجام این کار را دارید ؟ یا نه ؟ و سوالات بسیاری که به ذهن شما می رسد . برای رفع این خطا متاسفانه هیچ افزونه وردپرس وجود ندارد ، پس باید شما برای رفع آن به قطعه کدهای وردپرس روی بیاورید ، و در این آمورش می خواهم برای شما قطعه کدی برای رفع این خطا معرفی کنم ،فقط لازمه که قبل از رفع خطا شما دلیل به وجود امدن آن را بدانید تا در رفع بهتر خطا به شما کمک کند .

یکی از دلایل بروز این خطا را می توان به دلیل استفاده از mod_rewrite.c که در پیوندهای یکتا استفاده می شود بیان کرد ، پس برای رفع این خطا شما باید کدی که در فایل htaccess می باشد را تغییر دهید و اگر شما در از پیوندهای یکتا در وب سایت وردپرس خود استفاده می کنید باید قطعه کدی که در زیر مشاهده می نمایید در htaccess قرار داد که همین کد باعث بروز خطای مورد نظر می گیرد


# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>
# END WordPress


شما باید به دنبال قطعه کدی که در بالا مشاهده می کنید ، بگردید و باید این قطعه کد رو با کدی که در زیر مشاهده می کنید تغییر دهید تا مشکل شما رفع گردد ، این قطعه کد به صورت :


# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule ./ /index.php [L]
</IfModule>
# END WordPress


خب پس از قرار دادن این قطعه کد باید تغییرات را ذخیره نمایید و بعد بررسی کنید که ایا می توانید بر روی پوشه ادمین خود ، رمزی قرار دهید ؟ خب دوستان عزیز اگر بخواهیم یک جمع بندی کلی داشت باشیم : شما پس از بروز خطا در هنگام قرار دادن پسور برای فایل ادمین باید کد موجود در htaccess خودتون رو تغییر بدهید و قطعه کدی مذکور را جای گزین نمایید و تغییرات را ذخیره کنید ، فقط نکته ای که لازمه شما عزیزان به آن توجه داشته باشید ، پشتیبانی وب سایت خود ، که در صورت تغییر کد شما با خطایی روبرو شدین بتوانید وب سایت رو به حالت اولیه برگردانید . خب نظرتون درباره این آموزش رفع خطای وردپرس چطور بود ؟

آموزش وردپرس امروز به پایان رسید . امیدوامر که این اموزش مورد استفاده شما قرار گرفته باشد ، از همراهی شما دوستان عزیز تا انتهای این بخش کمال تشکر را داردم. با سری آموزش های وردپرس بیگ تم همراه ما باشید . با آرزوی موفقیت روز افزون برای شما بزرگواران

موفق و موید باشید

منبع: بیگ تم مرجع قالب وردپرس و افزونه وردپرس


بیگ تم

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید