آموزش ساخت منوی عمودی در سایت وردپرس

سلام خدمت شما دوستان و همراهان همیشگی بیگ تم . امیدوارم که روز خوبی را در پیشرو داشته باشید . می دانید که فهرست و منوها چه نقش مهمی در وب سایت ها دارند و چه کمکی به کاربران سایت می کنند تا بتوانند بهتر محتوای خود را پیدا کنند ، حال در این آموزش برای شما روشی را بیان می کنیم که با استفاده از آن بتوانید منوهای عمودی در وب سایت وردپرسی خود بسازید ، پس با این آموزش وردپرس با ما همراه باشید .

فهرست ها و منوها در هر سایتی لازم و ضروری می باشند و کاربران می توانند با انتخاب هر یک از فهرست ها به سمت موضوع مورد نظر خود برودند و شما می توانید برای ایجاد فهرست در سایت خود به بخش نمایش در پنل وردپرس خود بروید و گزینه فهرست ها را انتخاب کنید و از این طریق فهرست را در سایت خود ایجاد کنید . شما می توانید فهرست هایی به صورت های مختلفی داشته باشید از جمله ساده ، آبشاری و مگا منو و …. و با توجه به نیاز خود یکی از این مدل منوها را انتخاب کنید . در این اموزش وردپرس می خواهیم برای شما افزونه ای را معرفی کنیم که با استفاده از آن بتوانید برای وب سایت خود منوهای عمودی ایجاد کنید .

شما با استفاده از افزونه WordPress Menu Vertical می توانید منوهای عمودی با ساختاری که دارای فلش می باشند ایجاد کنید ، شما می توانید از این افزونه وردپرس در سایت خود استفاده کنید ، برای دانلود افزونه به لینک زیر بروید :
دانلود افزونه WordPress Menu Vertical
فایل افزونه را دانلود کنید و در سایت خود نصب و فعال سازید و با فعال سازی افزونه گزینه ای به نام Folder menu در پنل وردپرس خود مشاهده می کنید که با کلیک کردن بر روی این گزینه به صفحه ی تنظیمات افزونه بروید و تنظیمات این صفحه بسیار راحت و ساده می باشد ولی در این جا به بررسی گزینه های مختلفی از تنظیمات این افزونه می پردازیم که به صورت زیر می باشد :

  • Menu Name : شما باید در اینجا نام منو هایی را که قبلا در بخش فهرست های پنل خود ایجاد کرده اید و می خواهید ساختار عمودی داشته باشند ، انتخاب نمایید .
  • position : در این بخش نوع و موقعیت فهرست را مشخص کنید که به صورت استاندارد باشد یا نه .
  • Distance from top : تعیین فاصله ی منو از بالای صفحه .
  • Menu Background Color : در این بخش شما می توانید رنگ پس زمینه ی منوها را تعیین کنید .
  • Menu Text Color : رنگ متن منوهای خود را از اینجا تعیین کنید .
  • Menu Hover Color : انتخاب رنگ متنی برای منوها در زمانی که موس بر روی انها می رود .
  • Submenu Text Color: برای تعیین رنگ متن زیر منوها از این قسمت عمل کنید .
  • Submenu Hover Color : می توانید از اینجا رنگی برای متن زیر منوهای خود در زمانی که موس را بر روی آنها قرار می دهید انتخاب کنید .
  • Menu Font : نوع فونت منوهای خود را از این بخش تعیین کنید .

حال دوستان عزیز پس از این که شما تنظیمات این صفحه را بررسی کردین و تنظیمات لازمه را انجام دادین ، با ذخیره سازی تغییرات می توانید به سایت خود بروید و تغییراتی را که اعمال کرده اید در منوهای خود مشاهده نمایید . خب دوستان عزیز نظرتون درباره ی منوهای ایجاد شده در وب سایت تون چیه ؟ امیدوارم که مورد پسند شما باشد. از همراهی شما هم تا انتهای این اموزش صمیمانه متشکرم .

آموزش امروز به پایان رسید . با سری اموزش های بیگ تم و معرفی قالب های وردپرس با ما همراه باشید و برای اطلاع از تازه ترین های بیگ تم در کانال تلگرام ما عضو شوید .

منبع : بیگ تم ارائه دهنده آموزش های وردپرس و قالب مجله وردپرس


بیگ تم

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید