آموزش غیر فعال کردن نوار مدیریت در وردپرس

سلام خدمت دوستان وردپرس دوست عزیز در این آموزش وردپرس قصد دارم یک هک کابردی رو بهتون معرفی کنم با این آموزش شما قادر خواهید بود نوار مدیریت وردپرس رو غیر فعال یا حذف کنید , شاید شما هم نویسندگان زیادی در سایت خود دارید یا کاربرانی که عضو میشن با هر نقش کاربری خاصی می خواید نوار مدیریت وردپرس سایت براشون غیر فعال باشه و نتونن ببیننش , از طریق نوار مدیریت کاربران می تونن رو گزینه پیشخوان کلیک کرده و به مدیریت سایت هم وارد بشن پس روش خوبی برای جلوگیری از ورود کاربران به بخش پیشخوان وردپرس هم هست.

حال اگر می خواید نوار ابزار یا نوار مدیریت وردپرس رو غیر فعال کنید ابتدا باید توجه داشته باشید یک روش وجود داره که به صورت کلی نوار مدیریت رو حذف می کنه یعنی هیچ نقش کاربری وردپرس قادر به مشاهده این نوار نخواهد بود حتی مدیر سایت اگر همچین کدی لازم دارید دست به کار شید. کد زیر رو به فایل فانکشن قالب وردپرس خود اضافه کنید. فراموش نکنید نسخه بک آپ از این فایل رو قبل از ویرایش تهیه کنید.

/* Disable the WordPress Admin Bar for everyone. */
show_admin_bar(false);

با کد بالا شما سبب غیر فعال شدن نوار مدیریت وردپرس میشید. حالا اگر بخوایم نوار مدریت برای همه غیر فعل بشه به جز مدیر سایت باید دنبال کد دیگه ای باشید , برای این کار هم کد زیر رو به فایل Functions.php اضافه کنید.

/* Disable the WordPress Admin Bar for all but admins. */
if (!current_user_can('administrator')):
show_admin_bar(false);
endif;

با افزودن کد بالا به فایل ذکر شده و ذخیره تنظیمات دیگر هیچ یک از کاربران سایت شما نوار مدیریت رو نمیبینن و فقط مدیر سایت قادر به نمایش این نوار وردپرس هست. سوالی که برای یکی از کاربران پیش اومد بود رو بررسی می کنیم , یکی از دوستان سوال کرده بودن که در سایت تعداد زیادی نویسنده دارن و تعدادی کاربر معمولی با نقش کاربری مشترک حالا چطور می توان نوار ادمین رو به جز مدیر و نویسنده بقیه نببینن یعنی نویسنده های سایت هم بتونن با نوار ادمین کار کنن چون نویسنده برای ارسال مطلب باید وارد مدیریت بشه و نوار مدیریت دسترسی رو احت تر می کنه. خوب در این صورت باید یک کد جدید دیگه به جز کدی که در بالا اضافه کردید رو به فایل فانکشن اضافه نمایید.

بعد از مخفی کردن نوار ادمین برای همه به جز مدیر سایت برای نمایش نوار ادمین برای نویسنگان کد زیر رو پایین کدی که بالا اضافه گفته شد و اضافه کردید قرار بدید

if (!current_user_can('edit_posts')) {
show_admin_bar(true);
}

به همین راحتی از این به بعد نوار مدیریت فقط برای نقش های کاربری مدیر و نویسنده نمایش داده خواهد شد.

امیدوارم این آموزش وردپرس هم براتون مفید واقع بشه.

منبع: بیگ تم


قالب وردپرس | پوسته وردپرس | افزونه وردپرس | بیگ تم

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید