اپلیکیشن‎های اندروید

گوشی‎های اندروید بهانه خوبی برای توسعه اپلیکیشن‎های اندروید بوده‌اند.همچنین شرکت وب۲۴ توانایی تولید اپلیکیشن‎ها‎ی اندروید در زمینه‎ها‎ی چون برقراری تماس، ادیت عکس، سرگرمی، جستجوهای اینترنتی و خرید نرم افزار به کاربران خود میباشد.

اپلیکیشن اندروید

اپلیکیشن (Application) نوعی نرم افزار کامپیوتری به شمار‎ می‎رود که به منظور استفاده کاربران و اجرای درخواست‎های آنان طراحی و ساخته‎ می‎شود. اپلیکیشن در لغتنامه فارسی به کارافزار، نرم افزار کاربردی و برنامه کامپیوتری معنا شده است. 
اپلیکیشن شامل بیشتر نرم افزارهایی است که روزانه با آن سر و کار داریم. نرم‌افزارهایی چون گوگل کروم، فایرفاکس، ورود، اکسل، فتوشاپ، و یا بازی‌های کامپیوتری همگی اپلیکیشن محسوب‎ می‎شوند.
اپلیکیشن با استفاده از قابلیت‎های سیستم عامل یک رایانه اعم از کامپیوتر، لپ تاپ، تبلت و یا گوشی، کاری را مستقیماً برای کاربر انجام می‎دهد. اپلیکیشن در مقابل نرم افزار سیستمی قرار‎ می‎گیرد. نرم افزارهای سیستمی در پس زمینه عمل‎ می‎کنند و شرایطی را مهیا‎ می‎کنند که سیستم عامل و یا سایر نرم افزارها‎ می‎توانند برای انجام کارهای خود از آن استفاده کنند. نرم افزارهای سیستمی بطور مستقیم با کاربران در تماس نیستند و هر چند کاربران از خدمات آنها بهره‎مند‎ می‎شوند اما آن‎ها را مشاهده نمی‌کنند. از جمله نرم افزارهای سیستمی که‎ می‎توان به آن اشاره کرد واژه‌پردازها و صفحه گسترده‌ها هستند.

•    اپلیکیشن اندروید
یکی از دلایل موفقیت سیستم عامل اندروید گستردگی زیادی است که این نرم افزار برای کاربران داشته است. کاربران گوشی‎های اندروید‎ می‎توانند مدام اپلیکیشن‎های جدید را براساس سلایقشان روی گوشی‎های خود نصب کنند.
گوشی‎های اندروید به دلیل قابلیت نصب برنامه‎ها و نرم افزارها، بهانه خوبی برای توسعه اپلیکیشن‎های اندروید بوده‎اند. اگرچه ما همیشه اپلیکیشن اندروید را در گوشی‎های همراه و تبلت‎ها دیده‌ایم اما اپلیکیشن اندروید خاص این ابزار نیست و در برخی لوازم دیگر نیز به کار‎ می‎رود. در واقع با ورود تلویزیون‎، ساعت، مایکروفر و سایر وسایلی که تحت سیستم عامل اندروید هستند، اپلیکیشن‎هایی نیز مطابق با کارکرد این ابزارها به وجود آمده است.
بطور کلی اپلیکیشن‎های اندروید که در گوشی‎های هوشمند نصب‎ می‎شود، نرم افزارهایی است که ما مستقیماً با آنها ارتباط برقرار‎ می‎کنیم. این نرم افزار‎ها در چندین حوزه طراحی‎ و تولید می‎شوند. از جمله اپلیکیشن‎هایی که برای سرگرمی تولید‎ می‎شوند و یا اپلیکیشن اندروید برای ویرایش عکس، اپلیکیشن برقراری تماس که به شبکه‎های اجتماعی شهرت دارند. همچنین اپلیکیش‎ها‎ی جستجوی اینترنتی، خرید برنامه و نرم افزار نیز از جمله محصولات کمپانی گوگل (سازنده اندروید) برای گوشی‎ها‎ی اندروید است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه طراحی اپلیکیشن موبایل و طراحی نرم افزارهای اندروید با کارشناسان طراحی سایت ۲۴ تماس بگیرید.

لطفا صبر کنید


طراحی سایت ۲۴

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید