بهینه سازی تصاویر در وردپرس

یکی از عوامل تعیین کننده در سئو سایت،تصاویر هستن.بخش انکار نکردنی سایت که وجودش برای هر مطلبی لازمه.در اجرای تصاویر به شکل مناسب در سایت عوامل متعددی نقش دارن.گاهی ایجاد عکس در شرایط استاندارد خیلی وقت گیره.در این پست تعدادی افزونه رو معرفی می کنیم که کارشما رو راحت می کنه و عکس ها رو از جهات مختلف و دلخواه شما به صورت اتومات بهینه می کنه.

افزونه wp smush it

این افزونه توسط بهترین آنایزگرهای سایت توصیه میشه.با این افزونه تصاویر سایت به صورت خودکار در اندازه ای که دلخواه شماست تنظیم میشه.در واقع با تعویض قالب ممکنه یک ناهمگنی بین تصاویر به وجود بیاد.اگر در قالب شما تصاویر با یک سایت ایجاد شن مشکلی در آینده و در خصوص تغییر قالب نخواهید داشت.نکته بعدی فرمت عکس هاست.تغییر فرمت عکس های شما به فرمت های رایج png و JPEG نمونه ای از کارایی افزونست.

1

افزونه EWWW IMAGE OPTIMIZER

یکی دیگه از افزونه های خوب برای تغییر سایز تصاویر.این افزونه تمامی عکس هارو ریسایز می کنه.حتی عکس هایی که قبلا آپ شدن.

تغییر فرمت عکس ها به شیوه ای که کمترین حجم رو در سایت اشغال کنن نمونه ای از کارایی این افزونست.

2

افزونه Imsanity

این افزونه هم برای تغییر سایز عکس هاست.شاید اسم افزونه به نظر عجیب باشه .اما هدف از انتخاب این اسم ایجاد ارتباط بین نام و کارایی افزونست!یعنی افزونه ای که عکس هارو در سایز معقول نمایش بده!

چیزی که باعث شد این افزونه رو به شما معرفی کنم امکان تغییر اندازه و تعیین بیشتر عرض و ارتفاع ممکن برای عکس با حفظ کیفیت اونه.

به علاوه قادر خواهید بود فرمت های غیر رایج رو به فرمت های JPG با این افزونه تبدیل کنید.

3

افزونه hammy

این افزونه عملکرد مشابه بقیه افزونه هارو داره.اما ویژگی خاص این افزونه امکان تبدیل عکس به عکس های کوچک تر و کم حجم تره.مثلا عکس حجیم ۱۰۰ کیلوبایتی قابلیت اینو خواهد داشت که با این افزونه به عکس های کوچک تر و کم حجم تر تبدیل شه.لذا درسته که شما از عکس بزرگی استفاده کرده بودید ولی کاربر سایز معقول و کوچیک عکس رو که از نظر افزونه مناسب تر باشه رو میبینه.

4

امیدوارم بهره کافی رو برده باشید.

موفق و سربلند باشید.

منبع:بیگ تم


قالب وردپرس | پوسته وردپرس | افزونه وردپرس | بیگ تم

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید