تغییر خودکار پیوند یکتا در وردپرس فارسی به انگلیسی

شاید شما هم دوست داشته باشید آدرس مطالب سایتتون انگلیسی باشه یعنی پیوند یکتا در وردپرس انگلیسی باشه , برای اینکه بتونید همون عنوان نوشته رو به عنوان پیوند یکتا نمایش بدید ابتدا لازم هست نوع پیوند یکتای سایت وردپرس شما روی نام نوشته تنظیم شده باشه خوب برای تغییر پیوند یکتا در وردپرس باید به بخش تنظیمت » پیوندهای یکتا مراجعه کنید در این بخش چندین حالت داریم که برای نمایش نام عنوان نوشته باید نوع پیوند یکتا را روی نام نوشته تنظیم کنیم در اینباره قبلا آموزش تغییر پیوند یکتا در وردپرس بدون خطای ۴۰۴ را در سایت مورد بحث قرار دادیم.

حال وقتی پیوند یکتا شد نام نوشته می خواهیم که آدس مطلب به صورت انگلیسی باشد مثل همین مطلب عنونش ” تغییر خودکار پیوند یکتا در وردپرس فارسی به انگلیسی ” هست اما آدرس پیوند یکتای این صفحه ” permalink persian toenglish ” هست , هنگامی که در وردپرس شروع به نوشتن یک مطلب جدید می کنیم و یا حتی یک برگه ایجاد یم کنیم در بخش عنوان باید عنوان موضوع مورد نظر را وارد کنید پایینش بخش پیوند یکتای اون نوشته هست که در کارش دکمه ویرایش داره روی دکمه ویرایش که کلیک بشه می توان پیوند یکتا را به دلخواه تغییر داد حال می تونه خلاصه ای از عنوان رو همون فارسی نوشت و یا حتی معنی عنوان نوشته را به انگلیسی وارد کرد که دلخواه می باشد بعد ویرایش هم دکمه قبلو رو باید برای ذخیره شدن کلیک کنیم.

به این صورت ما می تونیم به روش دستی پیوند یکتای نوشته در وردپرس را از فارسی به انگلیسی تغییر بدیم یا همون طور که گفته شد به دلخواه متن مورد نظر رو وارد کنیم. اما وارد کردن دستی برای برخی افراد شاید کمی مشکل به نظر بیاد که میشه تغییر پیوند یکتا رو خودکار کرد یعنی خود بعد از انتشار مطلب عناون رو ترجمه کنه و در پیوند یکتا قرار بده اما چطور … ؟

تغییر پیوند یکتا نوشته در وردپرس فارسی به انگلیسی خودکار

برای این کار افزونه ای نوشته شده به نام  WP Permalink Persian To English که کار تغییر و ویرایش پیوند یکتا رو به صورت اتومات انجام میده این افزونه به ترنسلیتور شرکت مایکروسافت یا همون بینگ عملیات ترجمه رو انجام میده که به راحتی در بعد از انتشار مطلب پیوند یکتا را از فارسی به انگلیسی تغییر میده. ابتدا افزونه رو از لینک  WP Permalink Persian To English دانلود کرده و روی وردپرس خود نصبش کنید قبلا آموزش نصب افزونه وردپرس رو توضیح دادیم.

به همین راحتی می توان در وردپرس پیوند یکتا یا ادرس هر نوشته را تغییر داد. امیدواریم مفید واقع بشه.

منبع: بیگ تم


قالب وردپرس | پوسته وردپرس | افزونه وردپرس | بیگ تم

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید