حذف راست کلیک از وردپرس

اگر شما نیز تصاویر زیادی بر روی وبسایت وردپرس خود دارید و یا دارای یک سایت مختص تصاویر یا عکاسی هستید این موضوع برای شما مهم است که هرکاری برای محافظت از حق تکثیر خود انجام دهید.

زمانی که هیچ راهی برای جلوگیری از دزدیده شدن تصاویرتان نمانده حداقل کاری که میشود کرد سخت تر کردن روند دزدیست.حذف قابلیت راست کلیک یکی از روش های جلوگیری از سرقت های گاه و بی گاه است.

در این مطلب یک جفت افزونه جلوگیری از راست کلیک به شما معرفی میکنیم و همینطور بررسی میکنیم که این روش واقعا ارزش استفاده دارد یا خیر.

افزونه های جلوگیری از راست کلیک:

افزونه جلوگیری از راست کلیک روی تصاویر

حذف راست کلیک روی عکس

حذف راست کلیک روی عکس

دانلود افزونه

از مکیده شدن تصاویر خود توسط زالوها با کمک این افزونه جلوگیری کنید،این افزونه از جاوا اسکریپت برای تغییر واکنش راست کلیک روی تصاویر استفاده و منوی زمینه را غیرفعال می کند.

این افزونه فقط منوی راست کلیک تصاویر را غیر فعال خواهد کرد پس بقیه راست کلیک ها مثل راست کلیک روی لینک و.. به طور عادی باقی میماند.

تصاویری که توسط آپلود کننده رسانه خود وردپرس بارگزاری شوند در صورت کلیک در پنجره ای باز خواهند شد و محافظتی در کار نیست.به منظور حل این مشکل شما باید اطمینان حاصل کنید که هیچکدام از تصاویر آپلود شده دارای پیوند نباشند.

همچنین بعضی مرورگر ها در مقابل جاوا اسکریپت می ایستند و از تغییر منو راست کلیک جلوگیری میکنند.برای حل این مشکل افزونه از یک تصویر دیگر استفاده کرده و آن را جایگزین تصویر کلیک شده می کند.

افزونه محافظت از محتوا و حذف راست کلیک

حذف راست کلیک روی محتوا

حذف راست کلیک روی محتوا

دانلود افزونه

این افزونه برای غیرفعال کردن راست کلیک یک قدم جلوتر میرود.

به این صورت که  علاوه بر خاموش کردن راست کلیک و محافظت محتوا به شما امکان غیرفعال کردن شورت کات های CTRL+A,CTRL+C,CTRL+X,CTRL+S,CTRL+V (و کلید های مشابه در OS X) رو میده و همینطور امکان غیرفعال کردن قابلیت انتخاب متن.بنابراین شما میتونید هم از تصاویر و هم از کلمات خودتون محافظت کنید.

این افزونه یک زیرمنو به نوار ابزار مدیریت اضافه خواهد کرد که میتوان از طریق آن به بعضی تنظیمات اصلی نظیر حفاظت از پست و صفحه خانه و صفحه استاتیک توسط جاوا دسترسی داشت.

همچنین شما میتوانید حفاظت CSS را فعال یا غیرفعال کنید.

ویژگی های اصلی این افزونه رایگان است اما شما میتونید با ارتقا آن به ورژن پرمیوم ویژگی های بیشتری از قبیل نمایش پیغام های هشدار و سازگاری با چارچوب اکثر تم ها داشته باشید.

آیا مجبور به غیرفعال سازی راست کلیک هستید؟

در عین حال که غیرفعال سازی راست کلیک جلوی  دزدیده شدن تصاویر توسط کاربران روزانه شما را  میگیرد در نهایت آنچنان موثر واقع نیست.کسانی که واقعا دنبال برداشتن تصاویر دیگران باشند به راحتی میتوانند از آنها اسکرین شات گرفته یا با غیرفعال کردن جاوا اسکریپت راست کلیک رو به حالت عادی برگردونن.

همچنین لازم به ذکره که این کار برای استفاده و دسترسی کاربران به سایت مشکل ساز است.

به همین منظور وردپرس نکاتی را برای جلوگیری از ضایع شدن حق تاکثیر مثل داشتن یک جمله واضح هشدار کپی رایت روی وبسایت و یا گذاشتن نهان نگاری(Water Mark) روی تصاویر پیشنهاد میدهد.

شما چه فکری راجب غیرفعال سازی راست کلیک میکنید؟


قالب وردپرس | پوسته وردپرس | افزونه وردپرس | بیگ تم

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید