دسته بندی افزونه ها در وردپرس

در اغلب سایت های وردپرس،افزونه های زیادی نصب میشه که خیلی از اونا کاربردی هستن و دائما نیاز دارید که باهاشون کار کنید.وقتی تعداد افزونه های نصب شده در سایت زیاد می شه،شاید پیدا کردن صفحه هر کدوم از افزونه ها به تدریج براتون دشوار شه.بنا براین مثل خیلی از بخش های وردپرس مثل دسته بندی ها،می تونید افزونه ها رو هم منظم کنید و به عبارت دیگه طبقه  بندی کنید.این آموزش رو به شدت به افرادی که از افزونه هایی مثل ووکامرس استفاده می کنن توصیه می کنیم.

ابتدا افزونه ی Plugin Groups رو دانلود کنید. بعد از نصب افزونه،از قسمت افزونه ها به بخش جدید Groups برید و برای ساخت یک گروه جدید اقدام کنید.

1

در این بخش با کلیک رو Add New Group برای ساخت یک گروه جدید از افزونه های اقدام کنید.اما چه طور افزونه هارو گروه بندی کنیم؟

بهترین نوع گروه بندی افزونه ها طبق کاربرد اوناست.به عنوان مثال،افزونه های اسلایدر وردپرس رو شناسایی کنید و برای اونا یک گروه با عنوان slider بسازید.بعد از ایجاد گروه،روی گزینه Save changes کلیک کنید.

بعد از ساخت گروه دلخواهتون ،یک ستون مشابه شکل زیر در سمت راست  صفحه ایجاد می شه  که مربوط میشه به جایی که قصد دارید این گروه قرار بگیره.بعد از انتخاب روی ذخیره تغییرات کلیک کنید.

2

بعد از ساخت گروه ها،از این به بعد وقتی به بخش افزونه ها و افزونه های نصب شده نگاه کنید ،گروهی رو که ساختید می بینید.تمام افزونه هایی که در گروه ها اد شن،قابل رویت در اون گروه ها هستن.این در حالی هستش که صفحه ی افزونه ها همچنان مثل قبل،تمام افزونه های نصب شده رو رو به صورت نامنظم نشون میده.

توجه داشته باشید که می تونی افزونه ها رو بر اساس این که کدوم اهمیتشون بالاست،دسته بندی کنید  تا به اون دسته از افزونه هایی که مرتبا سرورکار دارید بهتر بتونید دسترسی پیدا کنید.

موفق باشید

بیگ تم


قالب وردپرس|پوسته وردپرس|افزونه وردپرس|وردپرس فارسی

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید