سه افزونه رایگان برای یافتن مشکلات سایت شما

ساخت وب سایت با وردپرس میتواند یک چالش و گاهی اوقات خسته کننده باشد،مخصوصا زمانی که دارید روی پلاگین ها و یا تم ها کار میکنید و دچار مشکلات سازگاری میشوید که باعث شکستگی سایت شما میشود.به همین دلیل تست وبسایت وردپرس برای پیدا کردن این مشکلات قبل از انجام هرگونه تغییر میتونه یک ایده عالی باشه.

خوشبختانه تعدادی پلاگین فوق العاده وجود دارند که به شما کمک خواهند کرد تا همه جنبه های سایت خود را با سرعت هرچه تمام قبل از آنلاین کردن محتوایتان تست کنید.

افزونه هایی که در ادامه معرفی میکنیم به شما اجازه شبیه سازی کامل یک سایت و حصول اطمینان از اینکه تم شما دارای استاندارد های وردپرس است را میدهد.

Site Push

Site Push

Site Push

جزئیات

افزونه Site Push طراحی شده برای کپی محتوا سایت و انتقالشون به یک سرور دیگه برای آزمایش.این سرویس برای سایت های تک در حال اجرا روی سیستم های لینوکس و مک می باشد.این سرویس شناخته شده به کار با ویندوز است اما روی ویندوز تعدادی از ویژگی های اصلی آن مثل پشتیبان گیری فایل ها و پاکسازی کش کار نمیکند.

این افزونه زمان بیشتری نسبت به متوسط زمان نصب پلاگین های وردپرس میگیرد اما دستورالعمل های زیادی در صفحه افزونه و در خود افزونه گنجانده شده.اگر موفق به نصب این افزونه شوید از آرامش بعد از آن لذت خواهید برد.

در پایان شما میمانید و یک کپی از سایت شما که میتوانید با کلیک روی تمام لینک ها آن را تست کنید و اطمینان کسب کنید که بهصفحات درست متصل شده اند.همچنین به عنوان قابلیت دیگر شاید شما سبد خرید و یا فرم تماس داشته باشید.پس از آن میتوانید سایت خود را با آرامش کامل منتشر کنید.

Theme Check

چک کننده تم

چک کننده تم

جزئیات

این افزونه مطمئناً هر توسعه دهنده ای را مجذوب خود خواهد کرد.چک کننده تم از همان سیستم اتوماتیکی برای تست و آزمایش سایت شما استفاده میکند که تیم بازبینی وردپرس استفاده میکنند.آخرین استاندارد های بازبینی وردپرس برای اطمینان از این است که تم شما از بهترین عملکرد وردپرس کمتر نباشد.این افزونه همچنین با نصب های چند سایته سازگار است (Multisite installations).

کاری که شما برای انجام آزمایش روی تم خود باید انجام دهید رفتن به تب نمایش(Appearance) است و سپس کلیک روی چک کردن تم (Theme Check). از اینجا به بعد تمام کاری که شما باید بکنید این است که به راحتی یک تم را از لیست انتخاب کرده و روی دکمه چک کردن (Check it) کلیک کنید.پس از یک مرحله کوتاه شما اطلاعاتی درباره تم انتخاب شده در کنار یک اخطار تایید یا رد میبینید.

Test Shot

Test Shot

خوب،دیگه لازم نیست که درمورد یک اجرا یا آپلود خراب نگران باشید.این کار فقط چند ثانیه زمان میبرد.

Sandbox

جعبه شنی

جعبه شنی

این افزونه به راحتی مقام افزونه مورد علاقه من رو بین ۴ افزونه کسب میکنه. نه فقط به این خاطر که میتونه تم شما رو تست کنه بلکه به این خاطر که میتونه تقریبا همه چیز رو تست کنه همچنین دنبال مسائل مربوط به سازگاری میان پلاگین های نصب شده هم میگرده. اگه از من بپرسید میگم عالیه!

تصویری از Sandbox

تصویری از Sandbox

زمانی که افزونه نصب و فعال شود یک تب جدید به محیط مدیریت شما اضافه خواهد شد و از شما در رابطه پشتیبان گیری قبل از ادامه کار پرسیده میشود.به تب جعبه شنی(Sand Box) برویدو دستورالعمل ها را برای ساخت یک جعبه شنی جدید دنبال کنید.

ساخت جعبه شنی

ساخت جعبه شنی

بروی دکمه “Create” کلیک کنید و صبر کنید تا پیغام موفقیت را مشاهده کنید.این پروسه نسبت به بزرگی نصب وبسایت وردپرس شما ممکن است زمان زیادی طول بکشد پس صبور باشید.

درنهایت جعبه شنی را با کیلک روی لینک “Activate” فعال کنید.از اینجا به بعد شما قادر هستید که تمام سایت خود را تست کنید و به هر گونه مسئله سازگاری که وجود دارد پی ببرید.

من این افزونه رو برای Multisite ها پیشنهاد نمیکنم چون با اینکه این افزونه عالیه اما هنوز مشکلاتی پایه ای داره که میتونه مشکل ایجاد کنه،مثل ایجاد جداول پایگاه داده جدید برای هر تست.من این افزونه رو روی مولتی سایت خودم تست کردم و شخصاً میگم که با نصب های مولتی سایت سازگاری نداره.البته نمیتونم بگم نتایج من نتایج قابل قبولیه.اگر شما تصمیم به نصب این افزونه روی مولتی سایت دارید حتما قبل از نصب و فعال سازی این افزونه از سایت خود پشتیبان گیری کنید.درواقع،من توصیه میکنم اینکار رو برای هر افزونه جدیدی قبل از نصب انجام بدید.

منبع:بیگ تم

شما چطور؟اگر افزونه دیگری در این رابطه میشناسید میتونید آزادانه در نظرات همین مطلب با بقیه به اشتراک بگذارید.


قالب وردپرس | پوسته وردپرس | افزونه وردپرس | بیگ تم

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید