مزایای طراحی رسپانسیو در پوسته های وردپرس

درگذشته،مردم به گشت و گذار در اینترنت با کامپیوتر ها و لپ تاب ها میپرداختند.امروزه،مردم میتوانند بوسیله دیگر دستگاه ها به اینترنت دسترسی داشته باشند.مثل تبلت ها،گوشی های هوشمند و…

هنگام استفاده از چنین دستگاه هایی صفحاتی در وب که برای آنها طراحی نشده اند آنگونه که باید نمایش داده نمیشوند.در این موارد رزولوشن یا زیادی بزرگ است و یا آنچنان که باید جذاب نیست.این مشکل برای بسیاری از وبسایت ها بوجود آمد به جز  طراحی های رسپانسیو یا واکنش گرا در تم های وردپرس و این همان دلیلی است که امروزه همه به سمت طراحی های رسپانسیو میروند.

سازگاری مرورگر ها با قالب های واکنش گرا وردپرس

به عبارت ساده،زمانی که یک سایت ادعا میکند سازگاری با مرورگرها را دارد این بدین معناست که وبسایت از تمامی مرورگر ها پشتیبانی میکند چه مرورگر های کامپیوتر چه آیپاد و چه وسایل هوشمند دیگر.وردپرس یکی از محبوب ابزار های بلاگ دهی است و حالا با طراحی های رسپانسیو مجهز شده تا اجازه لذت بردن از سازگاری مرورگر ها را به کاربران بدهد.

هدف هر توسعه دهنده ای خشنودی بازدیدکنندگان هنگام بازدید از وبسایت خود است.اگر یک وبسایت فقط با یک نوع مرورگر سازگاری داشته باشد تمام بازدیدکنندگان خود از مرورگر های دیگر را از دست خواهد داد و قطعاً این اتفاق اتفاق خوبی نیست.تعداد زیادی مرورگر از جمله اینترنت اکسپلورر،فایرفاکس،سافاری،گوگل کروم و تعداد زیاد دیگری روی دستگاه های موبایل وجود دارد.این وظیفه توسعه دهندگان است تا از یکسان بودن و سازگاری وبسایت خود اطمینان حاصل کنند.

قالب واکنش گرا یا رسپانسیو در وردپرس چگونه کار میکنند

اگر به یک تم وردپرس واکنش گرا میگوییم این بدان معناست که تمام مطالب و خروجی ها به صفحه نمایشی که از آن بازدید میکند واکنش نشان میدهند.زمانی که یک بازدید کننده وارد سایت میشود طراحی واکنش گرا باید به طور خودکار صفحه را تنظیم نماید چه بازدیدکننده از کامپیوتر استفاده کند و چه از یک موبایل با صفحه کوچک.هدف از این کار داشتن بهترین سازگاری با موبایل ،کامپیوتر و هر نوع صفحه نمایش و مرورگری است.

هنگام جستجو برای یک قالب واکنش گرا چه چیزی را در نظر بگیریم؟

از آنجا که بسیاری از تم های پاسخگو وردپرس در دسترس وجود دارد، شما باید بدانید که به دنبال چه چیزی هستید. قالب هایی به صورت رایگان وجود دارد اما اکثریت طراحی های پاسخگو و واکنش گرا پولی هستن.اگر قیمت یک نگرانی بزرگ برای شما باشد، شما ممکن است به تم های رایگان رجوع کنید و یا از تم های هم سطح با بودجه خود استفاده کنید.

چه شما مایل به پرداخت برای قالب واکنش گرای خود باشید یا نه، هنوز هم باید طراحی انتخابی را ارزیابی کنید.پیدا کردن گزینه مناسب که پاسخگو نیاز های شما باشد خیلی مهم است. اول از همه، شما باید بدانید که چگونه طراحی را آزمایش کنید تا ببینید از دیگر دستگاه ها و یا مرورگرها پشتیبانی می کند یا نه.برای اینکار تعدادی ابزار آنلاین در دسترس شماست مثل Browsershots, Browser Sandbox, Resizer, Adobe Browserlab و…به وسیله تست انطباق طراحی با مرورگر های با اندازه های متفاوت به خود اجازه دیدن نقاط ضعف آنها را میدهید.

نتیجه

از آنجا که تکنولوژی همواره در حال پیشرفت است این واقعیت اجتناب ناپذیره که تمام تم ها در نهایت دارای طراحی های واکنش گرا هستند.به عنوان یک ناشر آنلاین این هدف شماست که چند ورژن از وبسایت خود داشته باشید تا از خوشنودی بازدید کنندگانی که از مرورگر های مختلف استفاده میکنند اطمینان داشته باشید.بهترین راه رسیدن به این هدف اینست که از تم های واکتش گرا استفاده کنید تا زنگی خود را آسان تر کنید.همچنین این تم ها لذت بردن از سایت شما را برای بازدیدکنندگان آسان تر خواهند کرد.

منبع: بیگ تم


قالب وردپرس | پوسته وردپرس | افزونه وردپرس | بیگ تم

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید