نرم افزار ios، شاهکار بی‌بدیل شرکت اپل

نرم افزار ios یکی از برترین سیستم‌های عامل در حال حاضر است که تولید آن در انحصار شرکت اپل می باشد. تاکنون ۸ نسخه از نرم افزار ios وارد بازار شده که نسخه ۹ آن نیز با تغییرات اساسی در راه است.

برنامه ios  
 

کمپانی اپل یکی از تولیدکنندگان سرشناس و محبوب در حوزه طراحی و ساخت گوشی، تبلت، آی‌پد و… است که توانسته سال‎ها یکه تاز میدان محصولات دیجیتالی باشد.
این شرکت سال‌هاست که در تلاش برای برقراری پیوند قوی میان محصولاتش است. یکی از نتایج این تلاش‎ها تولید نرم افزار ios بود. این نرم افزار یا به عبارتی سیستم عامل، حاصل تلاش این شرکت در سال ۲۰۰۷ بود که ابتدا با نام iPhone OS آنرا روانه بازار کرد.
اپل تولید نرم افزار ios را در انحصار خود گرفته و سیستم عامل ios را همراه با با برند شرکت، عرضه می‌کند و اجازه تولید محصولات iOS را به هیچ شرکت دیگری نمی‎دهد.
ابتکاری که در نرم افزارios  به صورت گرفته، رابط کنترلی چند لمسی است. برای مثال یکی از ایده‎های آن، جابجا کردن صفحات تنها با یک انگشت است و با قرار دادن دو انگشت روی صفحه و دور کردن آن‌ها از هم می‌توان برروی صفحات وب و عکس‌ها زوم کرد.
اوج شاهکار کمپانی اپل برای ساخت نرم افزار ios، پیوستگی میان کامپیوترها و سایر محصولاتش بوده که در نسخه ۸ این نرم افزار میسر شد. این قابلیت به دو سیستم عامل اجازه می‌دهد تا با یکدیگر صحبت کنند و همواره ارتباطی مستمر را با یکدیگر داشته باشند. پیوستگی میان محصولات به کاربران این امکان را می‌دهد تا فعالیتی را که در یک دستگاه آغاز کرده‎اند، در دستگاه دیگری به پایان برسانند.
اپل تاکنون ۸ نسخه از نرم افزار ios را به بازار عرضه کرده است. گفته می‌شود که این شرکت سعی دارد تا نسخه جدید این سیستم عامل را با نام ios 9 و با تغییرات اساسی روانه بازار کند. یکی از ایده‎ها در نسخه جدید سیستم عامل iOS، بروزرسانی اپلیکیشن‎های نقشه‌‎ خواهد بود، بطوری که مسیرهای حمل و نقل عمومی را نیز پوشش دهد. با محقق شدن این قابلیت، کاربران اپل دیگر مجبور به استفاده از اپلیکیشن‌‎های شرکت گوگل نخواهند بود.

لطفا صبر کنید


طراحی سایت ۲۴

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید