نقش سیستم عامل در اجرای نرم افزارهای موبایل

نصب و اجرای نرم افزارهای موبایل بستگی به نوع سیستم عامل دارد. سیستم عامل شرایطی را فراهم می‎کند تا برنامه نویسان و طراحان بتوانند نرم افزارهای موبایل را بسته به شرایط و نیازهای روز طراحی کنند.


 سیستم عامل نرم افزار موبایل

بطور کلی سیستم عامل مهمترین نقش را در سیستم‎ها‎ اعم از کامپیوتر، لپ‎تاپ، تبلت و تلفن همراه ایفا می‎کند. پس از روشن کردن سیستم اولین و پس از خاموش کردن آخرین نرم افزاری که مشاهده می‎شود، سیستم عامل نام دارد. سیستم عامل نرم افزاری است که اجرای تمامی برنامه‎ها‎ را بواسطه سازماندهی، مدیریت و کنترل منابع سخت افزاری میسر می‎کند. در واقع سیستم عامل پتانسیل استفاده بهینه از سخت افزارهای یک سیستم است.
•    سیستم عامل موبایل
در گوشی‎ها‎ی هوشمند نیز سیستم عامل‎ها‎ی متفاوتی نصب می‎شود که هر یک از آن‎ها متناسب با قابلیتشان، نرم افزارهای متفاوتی را طلب می‎کنند. سیستم عامل‎ها‎یی که بر روی گوشی‌های همراه نصب می‎شوند متعددند که؛ جاوا، اندروید، ios، اسمارت فون، سیمبین و بلک بری نمونه‎ها‎یی از آن‎ها به شمار می‌روند. در ایران سیستم عامل اندروید بسیار پرکاربرد است. این سیستم عامل همچون سیستم عامل مایکروسافت ویندوز، اما ساده‎تر از آن عمل می‎کند.
نرم افزارهای موبایل که توسط برنامه نویسان طراحی می شوند، بسته به نوع سیستم عامل، قابل نصب بر روی تمامی گوشی‎ها‎ی همراه هستند. سیستم عامل شرایطی را مهیا می‎کند که مجموعه‎ای از نرم افزارها و برنامه ها قابل اجرا بر روی گوشی‎های همراه باشند. این نرم افزارها شامل برنامه‎ها‎ی سرگرمی، شبکه‎ها‎ی اجتماعی، نرم افزارهای آموزشی، نرم افزارهای بانکی، نرم افزارهای خرید برنامه و … هستند. اگرچه سیستم عامل جاوا نسبت به سایر سیستم عامل‎ها‎ برای نصب برنامه‎ها‎ و نرم افزارهای موبایل از قابلیت کمتری برخوردار است اما این سیستم عامل نیز می‎تواند شرایط نصب برخی برنامه‎ها‎ی بسیار ساده را فراهم کند.
بطور کلی سیستم عامل شرایطی را فراهم می‎کند تا برنامه نویسان بتوانند نرم افزارهای موبایل را بسته به شرایط و نیازهای روز طراحی کنند. نرم افزارهای موبایل با نصب  و اجرا موجب سرعت دهی به امور روزانه می‌شوند.

لطفا صبر کنید


طراحی سایت ۲۴

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید