نمایش مناسب کد ها با افزونه

حتما تا به حال در سایت های مختلف با شیوه ی نمایش کد ها آشنا شدید.هر سایتی از یک شیوه استفاده می کنه.در واقع میشه نمایش کد هارو به صورت دستی و در صفحه ی دیداری وردپرس وارد کرد.اما اون چه که مهمه ،شیوه نمایش کد هست.در واقع هدف ارائه یک کد به کاربرانمون هست که در عین حال کد خوانا باشه و نظم قالبو به هم نزنه.این شیوه های نمایش مرهون افزونه های وردپرسی هستن!این افزونه هارو معرفی می کنیم.

افزونه crayon sintax highlighter

خب این افزونه نامش شاید عجیب غریب باشه و در فارسی هم معادل خوبی براش نمیشه پیدا کرد.این افزونه بر اساس جی کوئری و php طراحی شده و قابلیت پشتیبانی از تم ها و زبان های مختلفو داره.می تونه url ها ،و کد های وردپرس رو های لایت کنه.

9

افزونه syntax highlighter evolve

این افزونه برای درج کد های وردپرس بدون به هم ریختن فرمت کد ها و حفظ ظاهر سایته.البته ویژگی متفاتش امکان ویرایش دستی کد هاست

19

افزونه fv code highlighter

اگه صاحب سایتی هستین که به افراد کد های متعدد معرفی می کنید،این افزونه رو دانلود کنید.این افزونه از زبان های html، css ،xml،و php پشتیبانی می کنه.

این افزونه به صورت پیش فرض از رنگ های یکسان برای هربخش استفاده می کنه.اما می تونید به دلخواهتون رنگ های مختلفی رو ایجاد کنید.مطابق با شکل زیر

مثلا اگه نیاز هست یک بخش کد رو توضیح بدید،اون قسمتو های لایت می کنید.

20

ممنون از همراهی شما

بیگ تم


قالب وردپرس | پوسته وردپرس | افزونه وردپرس | بیگ تم

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید