ویرایش امکانات کاربران در وردپرس

در وردپرس،به عنوان یک مدیر سایت،میشه برای هر ناحیه یک دسترسی خاصی ایجاد کرد.هر کاربر یک سری از نقش های کاربری رو با تعیین قابلیت هایی توسط مدیر سایت خواهد داشت.برای مدیریت این نقش ها و تعیین محدودیت ها،در این مقاله یک افزونه وردپرس کاربردی رو معرفی می کنیم.

برای شروع افزونه capability manager inhanced رو دانلود کنید.

بعد از نصب افزونه وردپرس،به قسمت کاربران و capability برید.

نحوه ویرایش سطوح دسترسی کاربری با استفاده از افزونه:

همون طور که در عکس زیر مشاهده می کنید،در این قسمت می تونید با ایجاد تیک در هر قسمت،نقش هر کاربر رو تعیین کنید.مثلا author ،نویسنده ی سایته و اون کاربر می تونه در قسمتی که معین شده ایفای نقش کنه.

1

برای این که محدوده ی دسترسی اون کاربر رو تعیین کنید،مطابق شکل زیر،یک سری آپشن ها تعیین شده.مثلا شما می تونید با ایجاد تیک در کنار upload files،به اون کاربر این اجازه رو بدید تا فایل ها رو روی هاست شما آپلود کنه.

2

همون طور که میبینید این افزونه خیلی سادست ولی در عین حال قدرتمند!پس در تعیین نقش های کاربری در این قسمتی که توضیح داده شد دقت کنید.

ایحاد یک نقش سفارشی برای یک کاربر

خب شاید در بین این آپشن هایی که افزونه معین کرده و در واقع متداول ترینها هستن،هدف شما موجود نباشه.ااین افزونه این امکان داره که شما نقش های حدیدی تعریف کنید.

بدین شکل که در فسمت creat new role، می تونید یک نقش حدید ایجاد کنید.

3

نکته:فراموش نکنید که در قسمت read، مقابل گزینه های موجود تیک هارو بزنید.چرا که با وجود این تیک ها کاربر می تونه به ناحیه مدیریت دسترسی داشته باشه.

شاد باشید

بیگ تم


قالب وردپرس | پوسته وردپرس | افزونه وردپرس | بیگ تم

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید