چرا باید برای سایت خود نرم افزار موبایل طراحی کنیم؟

گوشی همراه یا موبایل وسیله‎ای کوچک و قابل حمل که تا چندی پیش تنها برای برقراری تماس کاربرد داشت. امروزه با نصب انواع نرم افزارهای موبایل این وسیله جای کامپیوترهای رومیزی را گرفته‌‌اند.

نرم افزار موبایل - طراحی نرم افزار موبایل

افزار به معنای ابزاری برای تولید یا انجام کار است که با نام نرم افزار در مقابل سخت افزار قرار ‎می‌گیرد. نرم افزار برنامه‎ها‎ی طراحی شده توسط تکنیسین‎ها‎ و مهندسین و همچنین تمامی مستندات و اطلاعات پیکربندی برنامه‎ها‎ی یک سیستم اعم از کامپیوتر، تبلت و یا گوشی را در بر ‎می‌گیرد، در حالی که سخت افزار شامل قطعات الکترونیک در یک سیستم است.
در تعریفی دیگر از نرم افزار گفته ‎می‎شود، برنامه‎ها‎ی رایانه ای که انجام امور و کارهای مختلف را بر روی یک سیستم و یا یک گوشی بر عهده دارد. واژه نرم افزار که معادل انگلیسی آن Software ‎ می‎باشد اولین بار در سال ۱۹۵۸ توسط جان توکی مورد استفاده قرار گرفت. 
مسئولیت نرم افزارها ثبت اطلاعات، اعداد، تصاویر، صداها، اسناد و همچنین محاسبه و امکان جستجو می‌باشد. سرعت انجام امور توسط نرم افزارها موجب محبوبیت بیشتر آن‎ها‎ شده است.
نرم افزار موبایل نرم افزاری قابل نصب و اجرا بر روی گوشی‎ها‎ی همراه است که با زبان برنامه‎سازی برای گوشی‎ها‎ی با سیستم عامل اندروید، جاوا، ios و سیمبین طراحی می‎شوند.
تا چندی پیش گوشی همراه تنها به عنوان یک وسیله برای برقراری تماس استفاده می شد اما در چند سال اخیر که استفاده از گوشی‎ها‎ی هوشمند جای کامپیوترهای خانگی و شخصی را پر کرده است، یک گوشی کوچک که به راحتی در جیب جا ‎می‌شود ‎می‎تواند بسیاری از کارهایی را که کامپیوتر انجام ‎می‌داد را بر عهده بگیرد.
نرم افزارهایی که بر روی موبایل نصب می‎شود موجب تسهیل ارتباطات و گسترش مبادلات میان افراد در نقاط مختلف جهان می‎گردد. استفاده از موبایل در مقایسه با کامپیوتر آسان‌تر بوده و امکان دسترسی به آن نیز بیشتر است.
در ایران نیز ساخت و طراحی نرم افزار موبایل پیشرفت چشمگیری داشته است. این برنامه‎ها‎ که قابل نصب بر روی تمامی سیستم عامل‎ها‎ی تلفن همراه هستند، به زبان فارسی در بازار عرضه می‎شوند.

لطفا صبر کنید


طراحی سایت ۲۴

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید