چرا سایت ریسپانسیو باید داشته باشیم ؟

آیا میدانید سایت ریسپانسیو چیست یا سایت هایی که ریسپانسیو طراحی شده اند چه تفاوتی با سایر سایت ها دارند ؟ برای کسب اطلاعات در این زمینه این مقاله را بخوانید :

برخی سایت ها که یا فوق العاده قدیمی هستند یا مشکلاتی دارند ٬ ممکن است در گوشی های موبایل یا تبلت ها باز نشوند یا به درستی باز نشود ٬ ولی بقیه سایت ها ٬ همانند یک سایت معمولی روی گوشی ها و تبلت ها به همان ابعاد واقعی نمایش داده می شوند ٬‌ اما در کل کار کردن با این سایت ها که در ابعاد یک مانیتور معمولی در گوشی باز می شوند ٬ کار ساده ای نیست .

سایت های ریسپانسیو ٬ به زبان ساده به سایت هایی گفته می شوند که خودشان را با شرایط وفق می دهند و برحسب ابعاد تصویر یا همان مرورگر تغییر شکل می دهند ٬ معمولا این تغییر شکل شامل حذف و تغییر شکل منوها ٬ برخی از تصاویر یا اسلایدها ٬ یا حتی برخی از صفحات یا بخش های صفحات سایت می شود .

مثلا سایت SMS.ir یک سایت ریسپانسیو می باشد و شما در کامپیوتر ٬‌ تبلت و موبایل سه چهره یکسان اما با تغییرات اندک بر حسب ابعاد از این سایت خواهید دید .

امروزه کاربرانی که با موبایل به اینترنت می روند یا صفحات وب را مشاهده می کنند در حال گسترش است و به شدت افزایش یافته اند ٬ تا آنجا که تعداد کاربران اینترنتی که با موبایل در اینترنت هستند از تعداد کاربرانی که با کامپیوترها از سایت ها بازدید می کنند پیشی گرفته است ٬ یکی از دلایل این تغییر رویه ٬‌ ارایه اینترنت پرسرعت بر روی سیم کارت ها و هوشمند شدن گوشی های تلفن همراه می باشد .

البته یکی دیگر از نکات مهم قابل توجه که باعث می شود که شما را ترقیب کند یا یک سایت ریسپانسیو داشته باشید این است که امروزه اکثرا تبلت دارند و تعداد زیادی از افراد با تبلت ها از سایت شما بازدید خواهند کرد .

در طراحی سایت های ریسپانسیو توسط سایت دیزاین کلیه اصول و قواعد SEO رعایت خواهد شد و از این بابت خیال شما راحت باشد ٬ یکی از از دغدغه های افراد در داشتن یک سایت ریسپانسیو این است که اطلاعاتی از سایتشان کم نشود ٬ این اطمینان به شما داده می شود که با انجام تغییرات اصولی هیچ اطلاعاتی از سایت شما حذف نمی شود .

در لغت به ریسپانسیو ٬ واکنش گرا یا پاسخ گرا گفته می شود ٬ اما اگر بخواهید این کلمه را درک کنید باید به تصویر زیر دقت کنید .

در تصویر زیر یک سایت ریسپانسیو نمایش داده شده است ٬ اگر کمی دقت کنید در این سایت هیچ چیزی از دست داده نشده است ٬ فقط نحوه نمایش و چیدمان تغییر کرده است .

سایت ریسپانسیو


طراحی سایت در سایت دیزاین

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید