کمپانی اپل طراح و سازنده سیستم عامل ios

کمپانی اپل طراح و سازنده سیستم عامل ios است که همواره انحصار تولید اپلیکیشن‎ها‎ی این سیستم عامل را در دست دارد و به دلیل حساسیت شدیدش برای حفظ این انحصار‎، آن‎ها را با کدگذاری از دسترس خارج می‎کند.

اپلیکیشن  (Application)چیست؟

نوعی نرم‌افزار کامپیوتری است که برای استفاده کاربران ساخته می‌شود. اپلیکیشن‎ها بطور مستقیم دستورات کاربران را اجرا‎ می‎کنند بطوری که هنگام اجرا، عملکرد آن‎ها‎ مشهود است. از آن جمله اپلیکیشن های پرکاربرد می‌توان به نرم افزارهایی که در سیستم‌های کامپیوتری کاربرد دارد همچون word, photoshap, excel و … ا اشاره کرد.شبکه‏های اجتماعی، بازی‎ها، موتورهای جستجو و … هم اپلیکیشن هایی هستند که بر روی گوشس های همراه نصب می شود.

اپلیکیشن‎های ios   کمپانی اپل طراح و سازنده سیستم عامل ios

شرکت اپل در تیر ۱۳۸۷ سایتی مبتنی بر توزیع اپلیکیشن‎های  ios راه‎اندازی کرده که تاکنون حاوی ۱میلیون و ۲۰۰ هزار اپلیکیشن‎ می‎باشد. یکی از سایت‎های اپل سیبچه است که کاربرد آن  دانلود اپلیکیشن‎ها‎ی ios است.از فواید سیچه میتوان به قابلیت دسته بندی اپلیکیشن ها به منظور نصب اپلیکیشن ها اشاره کرد.

شرکت اپل در مسئله اپلیکیشن‎ها بسیار حساسیت دارد و از به همین منظور سیبچه اول باید به سرور اپل وصل شود و پس از تأیید هویت، نصب اپلیکیشن تکمیل میشود.‎ سیستم عاملiOS ‎ قفل است و کمپانی اپل، اپلیکیشن‎ها‎ی ios را کدگذاری می‎کند. این کمپانی برای هر اپلیکیشن یک جایگاه جداگانه تعبیه کرده بطوری که منحصر به فرد میباشد.

به تازگی یکی از محققان آمریکایی گفته است که اپلیکیشن‎ها‎ی ios را میتوان بر روی سیستم عامل اندروید نصب کرد. اما این در حد یک نظریه است. وی متذکر است که با نصب نسخه کیت کیت  می‎ شود تمامی اپلیکیشن‎ها‎ی ios را بر روی اندروید اجرا کرد در اما این نظربه رد شد زیرا نسخه‎ای که از ios روی اندروید قرار می‎گرفت، نسخه‎ای نبود که روی سایر محصولات اندروید نصب می‌شد.


طراحی سایت ، شرکت وب طراح

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید