۶ کار ضروری که باید پس از نصب وردپرس انجام دهید!

در این مقاله آموزش وردپرس  ۸ نکته ای که بلافاصله بعد از نصب وردپرس باید انجام بدین رو باهم مرور می کنیم. البته بعضی از این نکات، پیش پا افتاده اما بسیار مهم اند. اگر شما در کار با وردپرس مقدماتی و تازه کار هستید با ما همراه باشید تا شما را با این نکات ضروری که بلافاصله بعد از نصب وردپرس جهت اعمال تغییرات باید اقدام کنید آشنا کنیم. این موارد در قسمت های مختلف سایت تاثیر گذار هست که در ادامه به قسمت های مختلف موجود اشاره خواهم کرد.

۱-نوشته، برگه و دیدگاه نمونه رو پاک کنید.

برای اینکار کافیه در پیشخوان وردپرس به بخش های دیدگاه های وردپرس ، نوشته ها در وردپرس و برگه ها در وردپرس رفته و نمونه های اولیه رو پاک کنید.

۲-تنظیم لینک های یکتا

حالت پیشفرض پیوندهای یکتا در وردپرس به صورت http://yourdomain.com/p=123 است، اما نوع لینک دهی، برای موتورهای جستجو مناسب نیست و ما باید اونو از نظر SEO بهینه کنیم. خب برای اینکار به تنظیمات>> پیوندهای یکتا رفته و روی گزینه ی “نام نوشته” کلیک کرده و بعد “ذخیره ی تغییرات” رو بزنین.حالا چرا اسم نوشته؟ خب معلومه، چون نام نوشته دربردارنده ی کلمات کلیدیه و بنابراین رتبه ی پست رو بالاتر می بره.

permalink-settings

۳-تنظیمات منطقه ی زمانی

از منوی تنظیمات » عمومی رو انتخاب کنین. تمام مقادیر رو چک کنین. منطقه ی زمانی رو متناسب با کشورتون انتخاب کنین. به ویژه زمانیکه بخواین پست هاتون رو زمانبندی کنین، این مورد بسیار مهمه، چون پست ها در زمان مد نظر شما منتشر میشن.

time zone

۴- تنظیمات دیدگاه ها

این بخش رو هم باید بلافاصله بعد از نصب وردپرس تنظیم کنین. برای راحتی بیشترتون، من اسکرین شات تنظیمات درست این صفحه رو براتون گذاشتم. شما هم همین تنظیمات رو انجام بدین.

comments-settings

۵-تنظیم پینگ لیست وردپرس

وردپرس به طور پیش فرض فقط از یه سرویس پینگ (سرویس های اطلاع رسانی آپدیت های سایت شما) استفاده می کنه، بهتره این لیست رو توسعه بدین تا بروزرسانی های سایتتون به سرویس های بیشتری برسه. برای اینکار به منوی تنظیمات>> نوشتن برید و لیست بزرگی از پینگ ها رو بهش اضافه کنین.

۶-نصب پلاگین های ضروی

بعد از این تنظیمات مقدماتی، باید شروع به نصب پلاگین کنین. معمولاً سه پلاگین توصیه میشن:

WordPress SEO by yoast– که برای افزایش SEO سایت هست.

 WP Rocket  که برای افزایش سرعت سایت هست.

Google analytics– که برای آنالیز آمارهای بازدید سایته و از نون شب برای یک وب مستر واجب تره! چون با همین ابزار ساده و براساس تحلیل مبتنی بر اون، میتونید کارایی سایتتون رو به حداکثر برسونین.

امیدوارم این آموزش وردپرس هم براتون مفید واقع بشه.


قالب وردپرس|پوسته وردپرس|افزونه وردپرس|وردپرس فارسی

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید